Generic Compatible with DELL L180EPS-00 OptiPlex 3040 5040 7040 SFF Desktops 180W 100-240V 3.0A Switching Power Supply HGRMH 0HGRMH CN-0HGRMH. Model Number: L180EPS-00
★★★★★ 4.9 44 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by bojny.pl
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Sold and shipped by bojny.pl
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Compatible with DELL L180EPS-00 OptiPlex 3040 5040 7040 SFF Desktops 180W 100-240V 3.0A Switching Power Supply HGRMH 0HGRMH CN-0HGRMH. Model Number: L180EPS-00, H62JR 240W New Power Supply ...
  • Please make sure to check part HGRMH for functionality and compatibility with your equipment.
Brand Generic
Wattage 180 watts
Form Factor SFX
Manufacturer DELL
Cooling Method Air
Output Wattage 180 Watts
Mfr Part Number HGRMH
Compatible Devices Personal Computer
Maximum Input Voltage 240 Volts (AC)
Minimum Input Voltage 100 Volts
System Bus Connector Type EPS
Connector Type Used on Cable ATX
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.9 out of 5
★★★★★
44 ratings | 18 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
89% (39)
4 stars
1% (0)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (4)